arianbank
14 بهمن 1401 - 19:33

کدام طرح‌ها در محروم‌ترین شهر خراسان شمالی افتتاح شد؟ + تصویر

در سومین روز از دهه فجر ده‌ها طرح عمرانی و فرهنگی با حضور استاندار خراسان شمالی در شهرستان راز و جرگلان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از راز و جرگلان٬ در سومین روز از دهه فجر ده‌ها طرح عمرانی و فرهنگی با حضور استاندار خراسان شمالی در شهرستان راز و جرگلان افتتاح شد.

در ابتدای سفر امروز استاندار به راز و جرگلان٬ با حضور استاندار خراسان شمالی، فرماندار شهرستان راز و جرگلان و مسئولان استانی و محلی 8 پروژه برق رسانی با اعتباری بالغ بر 112 میلیارد ریال در یکه سعود افتتاح شد.

احداث، اصلاح و بازسازی شبکه‌های روشنایی معابر، تامین برق و توسعه 1200 متر شبکه فشار ضعیف جهت متقاضیان شهری، اصلاح و بازسازی 1340 متر شبکه فشار متوسط و 1230 متر شبکه فشار ضعیف و تامین برق محله زلفچن‌ها و رشته درازها، کلاته خادمی و کلاته پشنده، برق رسانی به روستای بی برق کلاته رضازاده از مهم ترین پروژه‌های برق رسانی این شهرستان است.

همچنین امروز با حضور با حضور محمدرضا حسین‌نژاد، استاندار خراسان شمالی از یک دستگاه بیل مکانیکی در شهر یکه سعود در شهرستان راز و جرگلان بهره‌برداری شد.

در بخش دیگری از این سفر٬ حضور استاندار خراسان شمالی، مسئولان استانی و محلی عملیات اجرایی گازرسانی به 17 روستا و شهرک روستایی در شهرستان راز و جرگلان آغاز شد.

پروژه سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر راز نیز از جمله طرح‌هایی بود که امروز با حضور استاندار و نمایندگان مجلس در راز به بهره‌برداری رسید.

گفتنی است، این پروژه با اعتبار 16 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رهبری و مساحت 835 متر مربع دارای سالن اجتماعات، کتابخانه تخصصی کودکان و نوجوانان و کارگاه‌های آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان است.

در پایان این سفر نیز از روند ساخت فاز یک پروژه بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان راز و جرگلان بازدید به عمل آمد. عملیات ساخت این پروژه قرار است با اعتبار اولیه 80 میلیارد تومان آغاز شود.

به گزارش تسنیم٬ شهرستان راز و جرگلان در نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان از شهرهای محروم خراسان شمالی و دومین شهر محروم ایران است.

انتهای پیام/311/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017367