arianbank
02 دی 1401 - 14:30

شاهد تلاش گسترده برای ضربه زدن به منطق اسلامی در موضوع زن بودیم

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در ماجرای فتنه انگیری های اخیر از میان آسیب های مادی و معنوی که به جامعه ما وارد شد، شاهد تلاش گسترده برای ضربه زدن به منطق اسلامی در موضوع زن بودیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، گفت: در ماجرای فتنه انگیزی های ۳ ماه اخیر از میان آسیب‌های مادی و معنوی که به جامعه وارد شد، آسیب مهم‌تر و برجسته‌تر اول شکستن قداست‌ها و بی حرمتی به مقام زن به ویژه با شکستن حریم عفاف و حجاب بود.

وی افزود: جاهلیت مدرن با سرکردگی آمریکا و صهیونیسم بین الملل بسیار پیشرفته‌تر از جاهلیت اول استاد کل و فوق تخصص ظلم به زن و زنده به گور کردن هویت زنان هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: اما این بار با پرچم آزادی زنان، دفاع از حقوق زنان و تزویر شیطانی به دست خود زنان آمدند؛ اولین قربانی نیز خود زن غرب بود.

وی افزود: غربی‌ها این سیل بنیان برانداز را به سوی سایر کشورها روانه کردند و در آمریکای لاتین، آفریقا و بخش‌هایی از آسیا خرابی‌های جبران ناپذیری را به وجود آوردند، مگر آن جاهایی که فرهنگ‌های بومی به ویژه در مناطق اسلامی مقاومت کردند.

حجت الاسلام علی اکبری تصریح کرد: در ایران عزیز ما که به برکت انقلاب اسلامی موج هویتی زنان که در دوران ستمشاهی آغاز شده بود و در متن برنامه‌های رسمی آن قرار گرفته بود، متوقف شد و با برافراشته شدن پرچم اسلام ناب محمدی بازگشت به هویت فاطمی در دستور کار ملت ایران قرار گرفت.

وی افزود: انقلاب اسلامی حرفی نو، نگاهی نو و تحول آفرین را در این عرصه پیش روی بشریت گذاشت. این نگاه جدید در قالب الگوی زن مسلمان ایرانی عینیت پیدا کرد و الگوی سوم زن را در برابر الگوی شرقی و غربی ارائه کرد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: تعبیر زیبا رهبر انقلاب از زن مسلمان ایرانی تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می‌توان زن بود، عفیف بود، موجه و شریف بود و در عین حال در متن و مرکز بود. می‌توان سنگر خانواده را پاکیزه نگه داشت و در عرصه سیاسی و اجتماعی نیز سنگر سازی جدید کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد.

وی افزود: اگرچه تا تحقق این الگوی سوم فاخر و برجسته و پاکسازی فرهنگ ایرانی از شائبه و آلودگی فرهنگ غربی راه طولانی در پیش داریم، ولی آنچه که در همین چهار دهه گذشته انجام گرفت در اعتلای هویت زنان و رشد و تعالی شخصیت آنها کاری بزرگ و اقدامی فرخنده کرد و همین مقدار نیز برای غربی‌ها کابوس بود که می‌دیدند منطق آنها درباره زن با درخشش منطق انقلاب اسلامی و انقلاب فاطمی در حال ابطال است.

حجت‌الاسلام علی‌اکبری تصریح کرد: در جریانات اخیر شاهد تلاش گسترده‌ای برای ضربه زدن به منطق انقلاب اسلامی در موضوع زن بودیم. البته از آغاز انقلاب شاهد این رویارویی با فرهنگ منحط غربی و عقبه‌ی آن یعنی صهیونیسم بین الملل بودیم و در این ماجراها و فتنه‌انگیزی‌های اخیر مشاهده کردید که همه شیاطین را بسیج کردند و از همه ظرفیت‌ها استفاده کردند و عناصر خودفروخته خود را به میدان آورده‌اند تا در برابر منطق انقلاب اسلامی صف‌آرایی کنند.

وی افزود: اگرچه از جامعه بزرگ ایران و از سوی بانوان ما یک نه بزرگ شنیدند، اما ضعف‌های ساختاری به ویژه در حوزه تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش و آموزش عالی و همچنین دشواری‌هایی که در عرصه‌های رسانه‌های دیداری و شنیداری داریم و ولانگاری‌هایی که در حوزه فضای مجازی داشتیم و داریم، باعث خسارت قابل توجهی در این بخش شد.

در حال تکمیل…

منبع: مهر
شناسه خبر: 928369